notification-ios-0

شاید آزار دهند ترین اتفاق در هنگام گوش دادن به موسیقی صدای پخش نوتیفیکیشن پیام کوتاه و یا هر برنامه‌ی دیگری باشد.

در ادامه راهکارهای لازم جهت حل این مشکل ارائه خواهد شد. که با توجه به قابلیت ها و یا محدودیت های روش ارائه شده میتوانید از یکی از آنها استفاده نمایید.

  • silent switch یا ring


سریع‌ترین راه  ممکن جهت  رهایی از دست صدای نوتیفیکیشن ها فعال کردن دکمه‌ی ring/silent در سمت چپ گوشی اپل است. در این حالت شما صدای تمامی اعلان‌ها قطع شده  و فقط نمایش داده می‌شوند. شایان ذکر است  در این حالت چنانچه  با گوشی شما تماس گرفته شود پخش موسیقی متوقف خواهد شد و هیچ راهکاری جهت حل این موضوع وجود ندارد.

لازم به ذکر است که در آیپدهای جدید اپل این دکمه وجود ندارد و به منظور فعال کردن آن باید گزینه‌ی آن را از طریق  Control Center panel  فعال نمایید. (صفحه را از پایین به سمت بالا بکشید)

 

  • Do Not Disturb


یکی دیگر از راههای قطع صدای نوتیفیکیشن ها استفاده از گزینه‌ی Do Not Disturb در بخش Control Center panel  می باشد. با فعال کردن این گزینه ، صدای کلیه اعلانی ها قطع خواهد شد. حتی تماس‌های دریافتی شما نیز غیرفعال خواهند شد.

البته لازم به ذکر است می‌توانید برخی از مخاطب‌های خود را در لیست جداگانه ای قرار دهید تا تماس‌ها و یا پیام‌های آنها مستثنی شده و قابل شنیدن باشد. در صورت فعال کردن این گزینه علامتی در بالای صفحه نمایش داده خواهد شد که نشانگر فعال بودن  Do Not Disturb  می باشد.

 notification-ios-1

  • App By App


در صورتی که در انتظار یک تماس و یا پیام اضطراری و یا مهم  هستید با استفاده از تنظیمات  App By App در بخش Settings و    Notifications  اپلیکیشن هایی که به نوتیفیکیشن آنها نیاز دارید را فعال نگاه داشته مابقی را غیر فعال نمایید.

notification-ios-2
برچسب ها :

مطالب مشابه